Akce a přednášky PPC Návody PPC Novinky PPC reklama
jak udelit pristupy pro spravu ppc sklik a adwords
27.10.2014 0

Jak přidělit přístupy ke správě inzerce – Sklik a AdWords

Chcete udělit přístupy pro správu inzerce vašich PPC systémů AdWords a Sklik? Připravil jsem podrobný návod, jak toho dosáhnout.

Začneme AdWords, ten je složitější než Sklik, ale nebojte, není to nic co by jste nezvládli.

Sdílení přístupu AdWords

1. Sdílení na MCC účet

Pokud chcete sdílet svůj účet s MCC účtem (správce více účtů AdWords), tak mu nejprve musíte zaslat své 10-ti místné klientské číslo AdWords. Toto číslo naleznete v pravém horním rohu své administrace AdWords.

2

Majitel MCC účtu musí vás nyní musí požádat o přístup. Po přihlášení do MCC účtu klikněte na Propojit existující účty.

3 V dalším kroku zadejte klientské číslo AdWords, které chcete nasdílet pod svůj MCC účet.

4

Pokud jste zadali číslo správně, dostanete se do posledního kroku, kde si pojmenujete tento účet. Pojmenování je jen na vás. Bude se zobrazovat pouze v MCC účtu a slouží primárně pro přehlednost, takže doporučuji pojmenovávat podle url adresy webu, nebo názvu firmy, které účet patří.

5

V Tuto chvíli MCC požádal AdWords účet ke sdílení. Nyní je opět řada na majiteli účtu AdWords, který chce nasdílet přístup k MCC.

V pravém horním rohu klikněte na ozubené kolečko (1) a zvolte Nastavení účtu (2). Na nové stránce vyberte v levém menu Přístup k účtu (3). Nyní již stačí kliknout na Přijmout žádost (4).

6

Po kliknutí se vám zobrazí okno s upozorněním, že sdílíte přístup k vašemu účtu, ten potvrďte a v tuto chvíli je vše hotovo. V MCC účtu se začne váš AdWords účet zobrazovat pod názvem, kterým si jej žadatel v MMC pojmenoval při požádání o přístup.

7

 

2. Sdílení účtu na nový email

Pokud chcete nasdílet správu účtu na email, který zatím nemá registrován AdWords (pokud již email AdWords registrovaný ma, použijte 1. Sdílení na MCC účet). V administraci AdWords klikněte v pravém horním rohu na ozubené kolečko (1), kde vyberete Nastavení účtu (2). Na nové stránce v levém menu vyberete Přístupy k účtu (3). Nyní stačí kliknout na tlačítko +UŽIVATELÉ (4) a vyplnit údaje nového uživatele účtu.

Na tyto údaje přijde email s nabídkou sdílení, která vás provede dalším nastavením.

1

 

Sdílení přístupu Sklik

U Skliku existují 2 druhy sdílení přístupu, oba splní ten stejný účel. Je proto jen na vás, který způsob zvolíte.

1. Požádání o přístup

Pokud znáte email účtu, který chcete požádat o přístup, tak kliknete v pravé horní části na svůj email a zvolte Nastavení.

1

Jméno účtu zadejte email účtu, který chcete požádat o přístup. Typ akce vyberte Požádat o přístup. Před odesláním vyberte, zda chcete mít přístupy k účtu pouze pro čtení (nemůžete nic upravovat) a nebo jestli chcete mít přístup pro čtení a zápis.

2

V účtu, který jste žádali o přístup, klikněte v horním menu na Zprávy. Zde se vám zobrazí Žádost o přístup. Po jejím Schválení je hotovo.

3

 

2. Nabídnutí přístupu

Pokud chcete nabídnout přístup svého účtu, tak v pravé horní části klikněte na svůj email a zvolte Nastavení.

1

Do pole jméno účtu zadejte email, kterému chcete přístup nabídnou (pro nabídnutí přístupu zadejte můj email info@jakubherrmann.cz). Typ akce vyberte Nabídnout přístup. Před odesláním vyberte, zda chcete nabídnout přístupy k účtu pouze pro čtení (nemůže nic upravovat) a nebo jestli chcete mít přístup pro čtení a zápis.

Snímek obrazovky 2015-11-20 v 11.18.10

V účtu, kterému jste nabídli přístup, se v horním menu u položky Zprávy zobrazí oznámení. Po kliknutí na Zprávy se vám zobrazí Nabídka přístupu. Po jejím Schválení je hotovo.

Snímek obrazovky 2014-10-23 v 15.26.12

 

Chcete být informováni o nových a zajímavých článcích?

Chcete mít vždy nové články jako první? Zanechte mi zde svůj email.

 

Narazili jste na problém a nejdou vám účty nasdílet? Napište mi na email info@jakubherrmann.cz, rád vám pomůžu.

 

Líbil se vám článek?

Komentáře

Přidat komentář

* Povinné údaje jsou označeny. Váš e-mail nebude zveřejněn.