Akce a přednášky PPC Návody PPC Novinky PPC reklama
rozsireni_ppc_reklamy adwords sklik
29.1.2015 1

Už se v těch rozšíření PPC reklam nevyznám…

Časy, kdy jsme u rozšíření reklam řešili sotva telefonní číslo a lokalitu jsou dávno pryč. Dnes adwords i sklik nabízí několik rozšíření reklam. A nejen to, tyto systémy s rozšířeními aktivně pracují a mají vliv pro vítězství aukcí.

Za loňský rok 2014 přišel nejen Google s novým rozšířením PPC reklam, ale také Sklik. Postupně si ukážeme jaké rozšíření jsou aktuálně možné a co přináší.

Rozšíření PPC AdWords:

rozsireni ppc reklamy

Na rozdíl od Seznamu (Skliku) má AdWords více možností rozšíření. Jaká to jsou a co přináší?

 

1. Rozšíření o odkazy na podstránky

Jedno z nejznámějších rozšíření v AdWords je o odkazy na podstránky (neboli sitelinky).

Můžete zde zadat až 10 podstránek a zobrazovat se budou 4 – 8, dle kvality inzerátu. Čím vyšší skóre kvality, tím větší šance na zobrazení sitelinků v inzerátu. Tyto sitelinky můžete nastavit na úrovni celé kampaně a nebo pro každou reklamní sestavu zvlášť. Doporučuji dát si tu práci a nastavit sitelinky každé sestavě zvlášť, tím nabídnete hledajícím přesnější informace.

rozsireni o podstranky - sitelinky adwords

 

Pokud si budete se sitelinky hrát, tak doporučuji u TOP sestav zapracovat také přídavný popis, který ještě rozšíří sitelinky o nějaký ten řádek.

Snímek obrazovky 2015-01-06 v 15.53.11

Zdroj: support.google.com

TIP: Doporučuji testovat všechny sitelinky a následně je vyhodnocovat a upravovat. Můžete tak zlepšit CTR celé sestavě.

 

2. Rozšíření o lokalitu

Toto rozšíření nyní nastavíte pouze v případě, že máte svůj účet propojen s adresářem firem Google.

Občas dostávám dotazy ohledně nastavení tohoto rozšíření u eshopů, které nemají kamennou prodejnu. Moje odpověď zní ANO, má to smysl. Když to vezmu z pohledu PPC, tak tímto rozšířením získám 1 řádek navíc na rozdíl od konkurence a mám tak vyšší šanci na proklik.

Snímek obrazovky 2015-01-08 v 15.55.01

 

 

3. Rozšíření o volání

Zde není ani moc co rozebírat. Toto rozšíření je dle mého povinností každé reklamy. Přidáním telefonního čísla usnadníte lidem hledání kontaktu na stránkách.

Snímek obrazovky 2015-01-28 v 18.26.27

Velkou výhodu získáte, když cílíte reklamy na mobilní zařízení,  v tu chvíli se u vaší reklamy může zobrazit tlačítko, které po kliknutí rovnou vytáčí. Jednoduše tak můžete získat zákazníka.

IMG_2591

 

4. Rozšíření o popisky

Jedná se celkem o novinku a přesto je někteří inzerenti nemají stále nastaveny. V podstatě se jedná o další sitelinky, ale tentokrát bez odkazu. Další prodloužení velikosti vaší reklamy, které můžete využít ke zmínění konkurenčních výhod (ceníku, a dalších informacích pro hledající).

Snímek obrazovky 2015-01-28 v 18.34.34

 

5. Rozšíření o Google+

Toto rozšíření se nenastavuje v nabídce adwords, ale je zapotřebí mít propojenou google+ stránku s inzerovanou doménou. Další podmínkou je mít minimálně 100 sledujících a vytvářet pravidelnou aktivitu na tomto profilu. Pokud tyto podmínky splníte, tak stále nemáte vyhráno, google nemusí toto rozšíření zobrazit vždy.

Snímek obrazovky 2015-01-28 v 18.34.13

Více informací nastavení rozšíření a jejich pravidel si můžete přečíst v návodu od google.

Další rozšíření o aplikaci a recenzi se tolik nepoužívají, proto nebudu více rozebírat. Kdyby někoho přeci jen zajímalo jejich nastavení a využití tak se vše dočtete v návodu google výše.

 

Rozšíření PPC Sklik:

1. Rozšíření o lokalitu (Firmy.cz)

Velmi známé je rozšíření o adresu propojením s Firmy.cz. V podstatě stačí mít zápis na firmách a pomocí názvu firmy a nebo IČO v nastavení kampaně vyhledat a propojit.

Snímek obrazovky 2015-01-29 v 14.34.59

 

2. Rozšíření o odkazy

V podstatě se jedná o totéž jako jsou v adwords rozšíření o podstránky (sitelinky). Jen s tím rozdílem, že v Skliku je není možné rozšířit od další 2 řádky popisů.

Snímek obrazovky 2015-01-29 v 14.48.45

Sklik zatím bohužel žádné další rozšíření nenabízí, přesto se stále setkávám s účty, kde se na rozšíření zapomíná. Po nasazení rozšíření je vidět několika násobné zvýšení CRT.

Máte další tipy na rozšíření reklam? Podělte se s nimi v komentářích pod článkem.

Líbil se vám článek?

Komentáře

David Řezáč - 9.6.2015, 9:08

Jakube díky za přehledný článek o rozšířeních. S dovolením sdílím dále v seznamu českých zdrojů o PPC 🙂
http://www.affilo.cz/clanek/zobrazit/21/

Přidat komentář

* Povinné údaje jsou označeny. Váš e-mail nebude zveřejněn.